O.a. Sia, Sheppard, 5 Seconds Of Summer en Iggy Azalea genomineerd voor de 2014 ARIA Awards

10/10/2014

Op 26 november worden in Australië de 2014 ARIA Awards uitgereikt. Ondertussen zijn de genomineerden voor deze belangrijke muziekprijzen bekend.

Algemeen beeld nominaties 2014 ARIA Awards

De genomineerden voor de 2014 ARIA Awards werden enkele dagen geleden bekendgemaakt. Uiteraard zijn er flink wat artiesten die bij ons minder bekend zijn, maar er staan toch een pak bekende namen op die nominatielijst.

NEGEN NOMINATIES – CHET FAKER

Nicholas Murphy, oftewel producer Chet Faker, heeft maar liefst 9 nominaties in de wacht gesleept. Dat heeft de man uit Melbourne vooral de danken aan zijn populaire debuutalbum ‘Built On Glass’. Dat album stond ook even in de Vlaamse en Nederlandse albumlijsten.

ZEVEN NOMINATIES – SHEPPARD

Zeven nominaties waren er voor de band Sheppard uit Brisbane. Je kent ongetwijfeld hun aanstekelijke nummer ‘Geronimo’.

ZES NOMINATIES – SIA

En ook Sia verzamelde een pak nominaties. Ze bracht haar 6de studioalbum ‘1000 Forms of Fear’ uit, en ook hier bij ons scoorde ze met ‘Chandelier’ in de hitparades.

VIJF NOMINATIES – DAN SULTAN

Dan Sultan maakt kans in de categorieën Album Of The Year, Best Male Artist, Best Rock Album, Best Independent Release en Best Australian Live Act.

VIER NOMINATIES – 5 SECONDS OF SUMMER

2014 is sowieso al een fantastisch mooi jaar voor de groep 5 Seconds Of Summer. Zowel in Vlaanderen als in Nederland kwam hun debuutalbum ‘5 Seconds Of Summer’ op de eerste plek van de albumlijsten terecht. En in hun thuisland werden ze dus 4x genomineerd voor een ARIA Award.

VIER NOMINATIES – IGGY AZALEA

Vier nominaties zijn er ook voor Iggy Azalea.

NOMINATIES PER CATEGORIE

En dit zijn de genomineerden per categorie. De winnaars worden bekendgemaakt op 26 november 2014 in het Star Event Centre in Sydney.

ALBUM OF THE YEAR

Chet Faker – Built On Glass (Future Classic)
Dan Sultan – Blackbird (Liberation Music)
Jessica Mauboy – Beautiful (Sony Music Entertainment Australia)
Sheppard – Bombs Away (Empire of Song/Chugg Music/MGM Distribution)
Sia – 1000 Forms of Fear (Inertia Recordings)

BEST ADULT CONTEMPORARY ALBUM

Gossling – Harvest Of Gold (Dew Process)
Kate Miller – Heidke – O Vertigo! (Cooking Vinyl Australia)
Neil Finn & Paul Kelly – Goin’ Your Way (EMI)
Nick Cave & The Bad Seeds – Live From KCRW (Kobalt Label Services)
Tina Arena – Reset (EMI)

BEST BLUES AND ROOTS ALBUM

Harry Hookey – Misdiagnosed (Essence Group)
John Butler Trio – Flesh & Blood (Jarrah Records/MGM)
Russell Morris – Van Diemen’s Land (Fanfare Records/EMI)
The Audreys – ‘Til My Tears Roll Away (ABC Music/UMA)
The Bamboos – Fever In The Road (Pacific Theatre/Inertia)

BEST CHILDREN’S ALBUM

Alex Papps – Let’s Put The Beat In Our Feet (ABC Music/UMA)
Ali McGregor – Ali McGregor’s Jazzamatazz (ABC Music/UMA)
Jay Laga’aia – Christmas at Jay’s Place (ABC Music/UMA)
Sam Moran – Play Along With Sam: We’re Gonna Dance! (6 Degrees Records)
The Wiggles – Apples & Bananas (ABC Music/UMA)

BEST COMEDY RELEASE

Buddy Goode – It’s A Buddy Goode Christmas (ABC Music/UMA)
Franky Walnut – The Franky Walnut Reflective Drink Coaster (One Louder Recordings/Universal Music Australia)
Ja’mie – Learning To Be Me (ABC Music)
Ronny Chieng – The Ron Way (Century Entertainment)
The Beards – The Beard Album (Independent/MGM)

BEST COUNTRY ALBUM

Adam Brand – My Side Of The Street (ABC Music/UMA)
Emma Swift – Emma Swift (Laughing Outlaw/Inertia)
Kasey Chambers – Bittersweet (Essence Group)
Keith Urban – Fuse (Capitol/EMI)
The McClymonts – Here’s To You & I (Island Records Australia/Universal Music Australia)

BEST DANCE RELEASE

Flume & Chet Faker – Drop The Game (Future Classic)
Nicky Night Time – Everybody Together (ONELOVE/Xelon)
Peking Duk feat. Nicole Millar – High (Vicious Bitch/Universal)
RUFUS – Sundream (Sweat It Out/Sony Music Entertainment Australia)
The Presets – No Fun (Modular/Universal)

BEST FEMALE ARTIST

Adalita – All Day Venus (Liberation Music)
Iggy Azalea – The New Classic (Virgin/Universal Music Australia)
Jessica Mauboy – Beautiful (Sony Music Entertainment Australia)
Kasey Chambers – Bittersweet (Essence Group)
Sia – 1000 Forms of Fear (Inertia Recordings)

BEST GROUP

5 Seconds Of Summer – 5 Seconds Of Summer (EMI)
Hilltop Hoods – Walking Under Stars (Golden Era Records/Island Records Australia/Universal Music Australia)
RUFUS – Sundream (Sweat It Out/Sony Music Entertainment Australia)
Sheppard – Bombs Away (Empire of Song/Chugg Music)
Violent Soho – Saramona Said (I Oh You/Illusive/UMA)

BEST HARD ROCK/HEAVY METAL ALBUM

DZ Deathrays – Black Rat (I Oh You/Illusive/UMA)
High Tension – Death Beat (Cooking Vinyl Australia)
Shihad – FVEY (Warner Music NZ)
Sleepmakeswaves – Love Of Cartography (Bird’s Robe Records/MGM)
The Amity Affliction – Let the Ocean Take Me (Roadrunner Records Inc)

BEST INDEPENDENT RELEASE

Chet Faker – Built On Glass (Future Classic)
Dan Sultan – Blackbird (Liberation Music)
Sheppard – Bombs Away (Empire of Song/Chugg Music/MGM Distribution)
Vance Joy – Mess Is Mine (Liberation Music)
Violent Soho – Saramona Said (I Oh You/Illusive/UMA)

BEST MALE ARTIST

Chet Faker – Built On Glass (Future Classic)
Dan Sultan – Blackbird (Liberation Music)
Geoffrey Gurrumul Yunupingu – Gurrumul and the Sydney Symphony Orchestra: His Life And Music (ABC Music/UMA)
Guy Sebastian – Come Home With Me (Sony Music Entertainment Australia)
Vance Joy – Mess Is Mine (Liberation Music)

BEST POP RELEASE

5 Seconds Of Summer – 5 Seconds Of Summer (EMI)
Andy Bull – Sea Of Approval (Island Records Australia/Universal Music Australia)
Justice Crew – Que Sera (Sony Music Entertainment Australia)
Sheppard – Bombs Away (Empire of Song/Chugg Music/MGM Distribution)
Sia – 1000 Forms of Fear (Inertia Recordings)

Best Rock Album

Angus & Julia Stone – Angus & Julia Stone (EMI)
Ball Park Music – Puddinghead (Stop Start Music)
Dan Sultan – Blackbird (Liberation Music)
Jimmy Barnes – 30:30 Hindsight (Liberation Music)
Kingswood – Microscopic Wars (Dew Process)

BEST URBAN ALBUM

360 – Utopia (Forthwrite/EMI)
Hilltop Hoods – Walking Under Stars (Golden Era Records/(Island Records Australia/Universal Music Australia)
Iggy Azalea – The New Classic (Virgin/Universal Music Australia)
Illy – Cinematic (Warner Music Australia)
Thundamentals – So We Can Remember (Obese Records)

BREAKTHROUGH ARTIST

5 Seconds Of Summer – 5 Seconds Of Summer (Capitol/EMI)
Andy Bull – Sea Of Approval (Island Records Australia/Universal Music Australia)
Chet Faker – Built On Glass (Future Classic)
Iggy Azalea – The New Classic (Virgin/Universal Music Australia)
The Kite String Tangle – Vessel EP (Warner Music Australia)

OUTSTANDING DIGITAL SERVICE

iTunes
JB Hi Fi Now
Spotify
Vevo
YouTube

CATEGORIEËN WAARVOOR HET PUBLIEK MAG STEMMEN

BEST AUSTRALIAN LIVE ACT

Boy & Bear (Island Records Australia/Universal Music Australia)
Dan Sultan (Liberation Music)
John Butler Trio (Jarrah Records/MGM)
Keith Urban (EMI)
Melbourne SKA Orchestra (ABC Music/UMA)
RUFUS (Sony Music Entertainment Australia)
Tame Impala (Universal Music Australia)
The Preatures (Mercury Records Australia/Universal Music Australia)
The Presets (Modular/Universal)
Violent Soho (I Oh You/Illusive/UMA)

BEST INTERNATIONAL ARTIST

Avicii – True (PM:AM/Universal Music Australia)
Beyonce – Beyonce (Columbia)
Coldplay – Ghost Stories (Parlophone)
Ed Sheeran – X (Atlantic UK)
Eminem – The Marshall Mathers LP2 (Interscope Geffen/Universal Music Australia)
Jason Derulo – Tattoos (Warner Bros US)
Katy Perry – Prism (EMI)
Lorde – Pure Heroine (Universal Music NZ/Universal Music Australia)
One Direction – Midnight Memories (Syco Music)
Pharrell Williams – G I R L (Columbia)

BEST VIDEO

Ben Young for John Butler Trio – Only One (Jarrah Records/MGM)
Charlie Ford for Courtney Barnett – Avant Gardener (Milk! Records/Inertia)
Dan Graetz for Violent Soho – Covered In Chrome (I Oh You/Illusive/UMA)
Sia Furler and Daniel Askill for Sia – Chandelier (Inertia Recordings)
Lawrence Lim for Jessica Mauboy – Never Be The Same (Sony Music Entertainment Australia)
Lawrence Lim for Justice Crew – Que Sera (Sony Music Entertainment Australia)
Renny Wijeyamohan for Busby Marou – My Second Mistake (Warner Music Australia)
Christian J Henrich & Nicholas Rabone for Bluejuice – SOS (Dew Process)
Toby & Pete for Chet Faker – Talk Is Cheap (Future Classic)
Toby Morris for Sheppard – Geronimo (Empire of Song/Chugg Music/MGM Distribution)

SONG OF THE YEAR

5 Seconds of Summer – She Looks So Perfect (EMI)
Guy Sebastian – Like A Drum (Sony Music Entertainment Australia)
Havana Brown – Warrior (Island Records Australia/Universal Music Australia)
Iggy Azalea feat. Charli XCX – Fancy (Virgin/Universal Music Australia)
Joel Fletcher feat. Savage – Swing (Hussle Recordings/Ministry of Sound)
Justice Crew – Que Sera (Sony Music Entertainment Australia)
Nathaniel – You (DNA Songs/Sony Music Entertainment Australia)
Sheppard – Geronimo (Empire of Song/Chugg Music/MGM Distribution)
Sia – Chandelier (Inertia Recordings)
Taylor Henderson – Borrow My Heart (Sony Music Entertainment Australia)

FINE ARTS AWARDS

Op 7 oktober werden ook al de winnaars van de Fine Arts Awards bekendgemaakt.

BEST CLASSICAL ALBUM

WINNAAR: Lior / Sydney Symphony Orchestra / Westlake – Compassion (ABC Classics/Universal Music Australia)
Australian World Orchestra / Zubin Mehta – Stravinsky Rite of Spring / Mahler Symphony No. 1 (ABC Classics/Universal Music Australia)
Emma Matthews / Tasmanian Symphony Orchestra / Marko Letonja – Mozart Arias (ABC Classics/UMA)
Joe Chindamo & Zoe Black – Dido’s Lament (Mo’OzArt/The Planet Company)
Latitude 37 – Empires (ABC Classics/Universal Music Australia)
Andrew Macleod / Melbourne Symphony Orchestra / Benjamin Northey / Markus Stenz – Ades Polaris / Stanhope Piccolo Concerto (ABC Classics/Universal Music Australia)
Topology – Share House (Independent/MGM)

BEST JAZZ ALBUM

WINNAAR: Paul Grabowsky Sextet – The Bitter Suite (ABC Jazz/UMA)
Andrea Keller Quartet with Strings – Wave Rider (Jazzhead/MGM)
Emma Pask – Season Of My Heart (Mercury Records Australia/Universal Music Australia)
Graeme Lyall, John Hoffman, Tony Gould, Ben Robertson, Tony Floyd – The Hunters & Pointers (Which Way Music/Fuse Group)
Vince Jones – The Monash Sessions (Jazzhead/MGM)

BEST ORIGINAL SOUNDTRACK/CAST/SHOW ALBUM

WINNAAR: Geoffrey Gurrumul Yunupingu / Sydney Symphony Orchestra –
Gurrumul: His Life And Music (ABC Music/UMA)
Glenn Shorrock & Brian Cadd – The Story of Sharky and The Caddman (FANFARE CLASSIC/EMI)
Katie Noonan – Fierce Hearts (Kin Music/Universal Music Australia)
Various Artists – triple j’s One Night Stand (ABC Music/UMA)
Various Artists – Spirit Of Akasha (Warner Music Australia)

BEST WORLD MUSIC ALBUM

WINNAAR: Joseph Tawadros – Permission to Evaporate (ABC Music/UMA)
Astronomy Class – Mekong Delta Sunrise (Elefant Traks/Inertia Music)
Jane Rutter – Flute Spirit: Dreams and Improvisations (ABC Classics/UMA)
The Barons of Tang – Into The Mouths of Hungry Giants (Bird’s Robe Records/MGM)
William Barton – Birdsong at Dusk (ABC Classics/UMA)

ARTISAN AWARDS

Ook de winnaars van de Artisan Awards werden deze week al bekendgemaakt.

ENGINEER OF THE YEAR

WINNAAR: Eric J Dubowsky for Chet Faker – Built On Glass (Future Classic)
Dustin Tebbutt for Dustin Tebbutt – Bones EP (Eleven: a music company Pty Ltd/UMA)
Paul McKercher for Andy Bull – Sea Of Approval (Island Records Australia/Universal Music Australia)
Matthew Lambert and Barry Francis for Hilltop Hoods – Walking Under Stars (Golden Era Records/Island Records Australia/Universal Music Australia)
Nicholas Wilson and Dann Hume for Sticky Fingers – Land Of Pleasure (Sureshaker/MGM)
Virginia Read for Simon Tedeschi, James Morrison, Sarah McKenzie – Gershwin: Take Two (ABC Jazz/UMA)

PRODUCER OF THE YEAR

WINNAAR: Nicholas Murphy for Chet Faker – Built On Glass (Future Classic)
Alex JL Hiew and SLUMS for Troye Sivan – TRXYE (EMI)
Dann Hume for Sticky Fingers – Land Of Pleasure (Sureshaker/MGM)
John Castle and Josh Pyke for Josh Pyke – The Beginning and the End of Everything (Ivy League Records)
Stuart Stuart for Sheppard – Bombs Away (Empire of Song/Chugg Music/MGM Distribution)

BEST COVER ART

WINNAAR: Tin & Ed for Chet Faker – Built On Glass (Future Classic)
Angus & Julia Stone for Angus & Julia Stone – Angus & Julia Stone (EMI)
Celeste Potter for DZ Deathrays – Black Rat (I Oh You/Illusive/UMA)
Sia for Sia – 1000 Forms of Fear (Inertia Recordings)
The Leonard Brothers for 360 – Utopia (Forthwrite/EMI)

PRAKTISCHE INFORMATIE

Meer informatie over de 2014 ARIA Awards kun je vinden via www.ariaawards.com.au

Foto (c) www.ariaawards.com.au